Projelendirme hizmetleri ; yaşam alanlarınızı daha özel ve güzel kılmak için yaptığımız peyzaj proje hizmetlerimizdir. Peyzaj projeleri, bir peyzaj uygulamasının hayata geçirilmesi için titizlikle ve aşama aşama tasarlanır.

Peyzaj uygulamaları ve peyzaj hizmetleri, konut projeleri, oteller, spor tesisleri ve daha birçok alanda tercih ediliyor. Hem yaşam alanlarınızı estetik ve kullanışlı hale getirmek,  hem psikolojik ve fizyolojik sağlığımıza olumlu yönde katkı sağlamak, hem de atıl bölümlerin değerlendirilebilmesi için peyzaj düzenlemeleri yapıyor, peyzaj hizmetleri veriyoruz. İyi projelendirilmiş bir peyzaj düzenlemesi ile küçük ve dar alanlarınızı daha büyük ve geniş alanlara dönüştürebilirsiniz.

İyi bir peyzaj, öncelikle profesyonel ve titizlikle yapılmış bir proje ile mümkündür. İyi bir proje, doğru yöntemler, kaliteli malzemeler ve uzman bir ekiple uygulanırsa, ortaya muazzam bir düzenleme, yeşil alanlar, estetik ve kullanışlı bir yaşam alanı çıkacaktır.

Öncü Peyzaj firması olarak, peyzaj projelendirme hizmetleri , danışmanlık hizmetleri, peyzaj uygulama hizmeti ve sonrasında da bakım ve onarım hizmetleri veriyoruz. Alanlarında uzman, eğitimli, deneyimli, profesyonel, yaratıcı ve işini seven bir ekiple çalışıyoruz. Peyzaj mimarlarımızla projenizi titizlikle tasarlıyor ve çiziyoruz. 

Peyzaj Projelendirme Hizmetleri ve Çeşitleri

  • Peyzaj Konsept Projeleri : İç ve dış mekanlarınızı, isteklerinize göre tasarlıyoruz. Tasarım projelerimizde, alan ve arazinin ihtiyaçlarını ve özelliklerini göz önünde bulunduruyoruz.
  • Yapısal Peyzaj Projeleri : Yapısal peyzaj projeleri, sert zemin projeleri olarak da biliniyorDuvar, oto park, yürüyüş yolu, koşu yolu, merdiven, basamakgibi sert zeminlerin projelerini kapsıyor.
  • Bitkisel Peyzaj Projeleri : Bitkisel peyzaj projeleri de yumuşak zemin projeleri olarak biliniyor. Hazır rulo çim uygulaması, ekme çim ve hydroseeding uygulaması, bitkilendirme ve ağaçlandırma gibi hizmetler, bitkisel peyzaj projelerinde yer alıyor.
  • Alt Yapı Projeleri : Alt yapı projeleri, elektrik, su, aydınlatma gibi hizmetleri kapsıyor. Manuel ya da otomatik sulama sistemi projesidrenaj sistemi projesi ve aydınlatma sistemi projesi olmak üzere ayrı ayrı projelendiriliyor.

Peyzaj Projelendirme Hizmetleri Aşamaları / Projelendirme Nasıl Yapılır?

  1. Alan analizi ile peyzaj projelendirmenin ilk aşaması başlıyor. Peyzaj düzenlemesinin yapılacağı arazinin toprak yapısı, büyüklüğü, bu alandaki hava koşulları, alt yapısı titizlikle inceleniyor. Böylece, peyzaj yapılacak alanın ihtiyaçları da belirleniyor.
  2. Alan analizinden sonra, bir ön proje hazırlıyor peyzaj mimarlarımız. Buna “avan proje” de deniyor. Ön projede, yapısal ve bitkisel projelendirmeler yapılıyor. Ön proje, kullanıcıya ilk sunumun yapıldığı bir aşama.
  3. Ön proje aşamasından sonra uygulama projelerine geçiliyor. Bu aşama, kesin projelendirmenin yapıldığı aşama. Yapısal ve bitkisel projelendirmenin ardından, detaylı bir altyapı projesi oluşturuluyor. Bu aşamada; düzenleme yapılacak alandaki suyun kontrolünün sağlanması için drenaj projesi oluşturuluyor. Bitkisel projeler baz alınarak, bitkilerin sulama ihtiyaçlarının giderilmesi için manuel ya da otomatik sulama sistemleri projelendiriyor. Ardından peyzaj alanında kullanılacak aydınlatmaların yerlerini ve şekillerini gösteren bir aydınlatma projesi hazırlanıyor.
  4. Ön proje ve altyapı projelerinden sonra, peyzaj alanlarının uygulamadan sonraki halini gösteren üç boyutlu 3D projeleri, uzman ekibimiz tarafından çiziliyor.
  5. Son olarak, teknik şartnameler oluşturulup, peyzaj uygulama aşamasına geçiliyor.

Öncü Peyzaj Danışmanlık ve Projelendirme Hizmetleri

Önce konut bahçeleriyle başlayan, daha sonra kurumsal firmaların peyzaj düzenleme işleriyle devam eden, ardından büyükşehir belediyeleri ile devam eden serüvenimizde, sayısız peyzaj alanları oluşturduk.

Bu yolculukta milyonlarca bitki kazandırdık doğaya. Su kaynaklarının yetersizliğinin ve bilinçsiz kullanımının önüne geçmek için titizlikle çalıştık. Yaşam alanlarımızı özel ve güzel kıldık. Kendi sağlımızın yanında, hayvanlarımızın ve bitkilerimizin de sağlığını olumlu yönde etkileyebilmek, en azından koruyabilmek adına çalıştık ekibimizle.

Peyzaj alanında profesyonel hizmet vermeye, her geçen gün önce kendimizi, sonra şirketimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Profesyonel ve yaratıcı tasarımlarımızla, konut projeleri, oteller, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, spor tesisleri, park ve bahçeler gibi alanlarımızda peyzaj düzenlemeleri yapıyoruz.

İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Çanakkale, Antalya Eskişehir ve Ankara başta olmak üzere, Türkiye’nin her yerinde peyzaj projelendirme hizmetleri, danışmanlık hizmetleri, peyzaj uygulama hizmetleri ve her türlü peyzaj hizmetlerimizi, kaliteli ve profesyonel hizmet anlayışıyla sunuyoruz.

Sizler de, firmamızdan peyzaj projelendirme hizmetleri almak, peyzaj uygulama hizmetlerimizle yaşam alanlarınıza canlılık, huzur ve konfor katmak için, firmamızla iletişime geçebilirsiniz.